Náledí - Sherlock fan fiction/ double drabble

1. září 2016 v 1:20 | Maggie |  Fan fiction

NÁLEDÍ

Zapomněl na náledí.

John Watson nadzvedl s přidušeným heknutím odřenou tvář z promrzlého chodníku a překvapeně zazíral na umělé červené jablíčko koulející se pryč popraškem barevných střepů z prastarých vánočních ozdob, které ještě před okamžikem s největší opatrností nesl ve velké lepenkové krabici do čísla 221B.

Matně si uvědomoval ostrou bolest v koleni a pravou ruku stále omotanou kolem bedýnky, teď už téměř prázdné. Čert aby to vzal! Šok pominul a jeho se začal zmocňovat vztek. Jako by přesně tohle nepředpovídal!


Právě toho dne ráno našel v obýváku Sherlocka usilovně drhnoucího špinavé zkumavky, s rukama až po předloktí ponořenýma do lavoru s horkou vodou.
Sherlock se zahučením ignoroval poznámku o ''normálních lidech myjících nádobí ve dřezu", kterou na něj John houkl z kuchyně, a poté rozmáchlým gestem vyprovodil obsah lavoru ven z okna.

Tehdy doktor Watson sepjal rty. ,,Venku je pět stupňů pod nulou, Sherlocku,'' oznámil, potlačujíc touhu udeřit toho nechápavce smyčcem po kadeřavé hlavě. ,,Ta voda zmrzne a někdo si pěkně namlátí!''
,,Tvá starost o druhé je dojemná, Johne ... ale ta nepozornost a slepá nevšímavost vůči všemu důležitému kolem nich bude jejich zkázou. Třeba je tohle naučí pro změnu koukat v zimě pod nohy.''

John si připadal jako blbec.

..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama